Acum este Vin Mai 03, 2024 3:11 am Căutare avansată

Campanie de cunoastere a recrutorilor

Profesionisti din domeniul recrutarilor iti raspund la intrebarile si probleme legislative intampinate.

Campanie de cunoastere a recrutorilor

Mesajde MariusPanuta » Lun Ian 16, 2012 1:07 pm

Saptamana trecuta am lansat o campanie de promovare, de cunoastere a activitatii si experientei recrutorilor din Romania.Prima persoana este: Alexandra Micu - HR Manager Rovere Mobili Sa o cunoastem:


Va invit sa o cunoastem ce Alexandra Micu - HR Manager Rovere Mobili.
Un om extraordinar de foarte mare incredere. Ea avand numeroase proiecte de recrutare in Romania dar si proiecte internationale.


Cateva detalii in inceputul prezentarii:


Sa faci recrutare este facil, sa alegi persoana potrivita nu este cel mai simplu lucru.
Voi incepe descrierea meseriei de recrutor printr-un paradox, desi toti angajatorii isi doresc angajati stabili, pe oameni nu poti sa pui garantii, nici cat vor ramane, nici cat vor performa.

Cum ati ajuns sa lucrati in recrutare?

Eram in anul IV de facultate si planul de cariera pe termen lung era stabilit, sa incep cu partea de recrutarea si sa ajung sa coordonez departamente de resurse umane.

Imi place sa formez echipe , sa caut persoane compatibile
pentru o echipa , sa vad cum performeaza oamenii recrutati de mine.

Ideea de la care am plecat a fost aceea de a ajuta candidatii sa isi gaseasca un job.

Imi place ceea ce fac, ma defineste acest job, tot timpul ai un schimb de experienta cu persoane din medii diferite.
Cateva detalii despre mine , am terminat psihologie si master in resurse umane , am facut diverse training-uri de management RU, comunicare , manager de proiect si in momentul de fata ma ocup de o arie mai extinsa in resurse umane pe langa partea de recrutare.

Sunt deschisa la networking ,ma puteti gasi la

alexandrarozaliamicu@yahoo.com

Regards,
Alexandra Rozalia Micu
Executive Recruiter
+40 0744 618 911
alexandrarozaliamicu@yahoo.com
MariusPanuta
Site Admin
 
Mesaje: 174
Membru din: Mie Iul 27, 2011 10:19 am

Înapoi la Recrutori

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron